rafaelnavarro9741 rafaelnavarro9741
  • 07-02-2020
  • Mathematics
contestada

When you buy a dozen bagels for $2.39, you get an additional bagel free. What is your cost per bagel

Respuesta :

averybelle712 averybelle712
  • 07-02-2020

Answer:

i think each bagel is about $0.20

Step-by-step explanation:

Answer Link
shaylie2005 shaylie2005
  • 07-02-2020

Answer:

.20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Sombody help on this I got it wrong
what is NAFTA? A. an association dedicated to the defeat of the last remaining communist states B. an association dedicated to the economic development of less
What sentence can you make out of these words,essential, goods, quality, in, control, manufacturing, is?
Of the male tennis players surveyed more prefer A.) playing singles tennis B.)playing doubles tennis Of the female tennis players surveyed more prefer A.) p
Which of the following minerals have cubic crystals? Quartz Pyrite Topaz Feldspar
If a similar business exists, a person should not consider creating one. True False
A spinner is divided into four equal sections labeled yellow green red and blue. If the splitter is on 40 times what percentage of this been should plan on blu
Line segment SU is dilated to create S'U' using the dilation rule DQ,2.5. What is the distance, x, between points U' and U?.
What prime numbers are between 25 and 35
Kevin wants to plant a garden in his back yard. He’d like to plant tomatoes. He read that he should plant one tomato plant for every square foot in the garden.