mckenzieweems07 mckenzieweems07
  • 16-01-2020
  • Mathematics
contestada

Lauren knows that she can buy 10 oranges for $15. How much should she expect to pay for 2 oranges?

Respuesta :

sarasadler
sarasadler sarasadler
  • 16-01-2020
3 dollars hope this helped :)
Answer Link
meyersluc
meyersluc meyersluc
  • 16-01-2020
$15/10= $1.5 per orange. $1.5 + $1.5 = $3 for 2 oranges
Answer Link

Otras preguntas

A memoir is a nonfiction account of one
What was an important part of the northwest ordinance It was non-Christian religions from all new states It ceded the Ohio valley to France and Indianan allies
Which of the following can typically decrease genetic variation? -Toxins -Predator-prey relationships -Competition -New habitat -Disasters -Increased food supp
Odysseus makes several mistakes of judgement during his adventures. Identify a situation where Odysseus did more harm than good to his situation by acting harsh
If a sequence is recursively defined by f(0)=5 and f(n+1)=-4f(n)+2 for n greater than or equal to 0. Find f(3) ?
Which ratio is equivalent to3/7
100 points and brain list giving Help ASAP Solve the compound inequality -4x+60≥84 and x-3<7 Write the answer in interval notation
which of the early presidents coordinated the purchase of the louisiana territory? a. washington b. adams c. jefferson d. madison
HELP What did I do wrong?
What poetic device is used in this sentence," there was an iciness, a stinking, a sickening of the heart-"?