sherwooddarien
sherwooddarien
10-01-2020
Mathematics
contestada
Unit price 2.99 for 13 oranges
Respuesta :
TexicanMarksman
TexicanMarksman
10-01-2020
Answer: i think it is $38.87
Answer Link
tanisha37
tanisha37
10-01-2020
Unit price=2.99*13
=38.87
Thus, the unit price for 13 oranges is Rs 38.87
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
if 5 potatoes together have a mass of 1 kilogram and 8 pears together have a mass of 1,200 grams, which has the greater mass, a potato or a pear? explain
Find the equation of the circle that satisfies the given conditions. Radius 2 and center (4, -7)?
what radiation is used in hospitals and how does it cause a problem for staff/workers?
What happens to the average kinetic energy of the water molecules in your body when you have a fever?
If {a_{n}} and {b_{n}} are geometric sequences with common ratios of r₁ and r₂, is {a_{n}b_{n}} a geometric sequence too? If yes, what is the common ratio?
What are the x-intercepts of the quadratic function?y = –x2 + 2x – 1(Points : 1) A. 2 and 1 B. –2 and 1 C. 2 and –1 D. 1
what are the side lengths of a rectangle if the area = 40 in and the perimeter = 48 in
in tuck ever lasting why does winnie tell the constable she wasnt kidnapped?
find center,foci, and vertices of ellipse (x+3)^2/21+(y-5)^2/25=1
Ok last two I promise help with 9 and 10 please