elizabethloarca2005 elizabethloarca2005
  • 09-01-2020
  • Mathematics
contestada

Family market sells 14-ounce can of cashews for 3.50 they also sell a 24-ounce can of cashews witch size is the better buy

Respuesta :

jimmy621
jimmy621 jimmy621
  • 09-01-2020

Answer:

I can't answer the question because you never gave the price for the 24 ounce can of cashews you only gave the price for the 14 ounce of cashews that was $3.50

Answer Link

Otras preguntas

what are all the nicknames for Ellis island
Find the GCF of 56 and 40. A.2B.4C.8D.280
Hellp with the quadratic equations (A and B please) thank you
name 3 equivalent fractions for 1/2
Solve the proportion, show work: a) k/6=8/16 b) 5.4/7=27/h c)15/n=20/8
1. What does it mean when scientists say that living organisms share a universal genetic code?
what will happen to the food web if all primary consumers became extinct?
what is the simpilist form of 57/76
How many meters in 25cm x8
If one third a number is 8 what is the number