breederivera05
breederivera05 breederivera05
  • 12-12-2019
  • Mathematics
contestada

At the souvenir shop, coffe Mark souvenirs cost $18.72 for 3. Which proporation can be used to find the cost of just 1 coffe mug?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-12-2019

Answer:

6.24$

Step-by-step explanation:

18.73 divided by 3= 6.24

Answer Link

Otras preguntas

What mountains also form part of the europe asia boundary.?
Which fraction is equal to 0.8 A.1/8 B.8/10 C.1/80 D.8/100 Plz Help!!!
3. According to Pi, two of the biggest contradictions of life on the lifeboat were? A boredom and terror B hunger and thrust C fatigue and anxiety D strength
X and y values for 8x-3x=20
bananas cost 89 cents each at the fruit stand. Isabel has $11.75. how many bananas can she buy
Elliot has been running a lawn care business since 2000. He cuts grass, trims, and weed whacks yards for his customers throughout the season. Each year, he has
If you believe qualities such as empathy and impulse control can be taught in the schools. why or why not?
An example of mechanical energy being converted into heat energy is A) the sun. B) a generator. C) a Snickers bar. D) rubbing your hands together. wate
A pair of shorts costs $36. it is on sale for 25% off . what is the final price ?
Why do you think some consumers believe that laboratory testing of a product serves as proof of quality