shanyiashaw26 shanyiashaw26
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Food lion is seeking grapes for 1.97 per pound and oranges for 2.21 per pound. How much will 2 pounds of grapes cost

Respuesta :

tmh2
tmh2 tmh2
  • 10-12-2019

Answer:

3.94

Step-by-step explanation:

1.97 times 2 equals 3.94

Answer Link
Leeaaron830 Leeaaron830
  • 10-12-2019

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

FOR 20 POINTS PLEASE SHOW ME STEPS FOR ANSWERING THIS QUESTION PLEASE!!!!!!!Tiffany’s pay varies directly with the number of hours that she works. If she earned
How do the parallel magnetic “stripes” near mid-ocean ridges form?
Prior to 1812, most americans lived
How thick is the outer core
Click on the number until you find the right quotient. 36m 5 n 5 ÷ (12m 3)
During exercise, the oxygen concentration in the blood increases to twice that of resting levels. True of false
The United Nations is the largest international organization in the world. a. True b. False
What was the three-fifths compromise?
where does the hudson flow
The _____ contains enzymes that are associated with protein synthesis.