josierosales1234567 josierosales1234567
  • 09-12-2019
  • Mathematics
contestada

mark went to costco and bought 12 cans of albacore for $15.96. what is the cost per can?

Respuesta :

marvelgeekaudrareese
marvelgeekaudrareese marvelgeekaudrareese
  • 09-12-2019

Answer:

$1.33

Step-by-step explanation:

15.96 divided by 12 = $1.33

Answer Link

Otras preguntas

There are 27 pupils. There are twice as many boys than girls. how many boys and girls are there
If 3.64g of sand is separated from 5.25g of a mixture of salt and sand what is the percentage of sand in the sample
14 > 5(1 - x) + 2 (x +3)
Complete the Square2x(squared)+8x+10
Three years after purchase, a car is estimated to be worth $24,000.  At five years, its value is $19,000.  If the car is depreciating in a linear manner, write
27x³ + 54x² + 36x + 8 is the expanded form of what binomial expression?
who came first anglo-saxons or vikings
need help.  multiply and simplify answer,  2x(x-9y)²
not working for me :::need help-3 < 3 x -5 < 4
cell walls of the kingdom plantae is made of what?