DelB
DelB DelB
  • 11-06-2016
  • Mathematics
contestada

In each of the following problems, type the price per unit in the blanks, & place an x by the best buy.
a. Cheese, 2 Ib box for $6.40 would = ? per oz.
b. Cheese 6 oz pkg for $.90 would = ? per oz.
c. The best buy would be a or b?

Respuesta :

mdaniel00 mdaniel00
  • 11-06-2016
a.)$.2 per oz
B.)$.15
c.) B
Answer Link

Otras preguntas

A walking track is a fourth of a mile long. How many times would Cara have to walk around it if she wanted to walk 8 miles?
how was the united states involved with iran
What is the answer to #4
which of the following represents the most accurate estimation of 65 + 77
Please help me I don’t know
which theme from Macbeth do these lines support if good why do I yield to the suggestion whose horrid image doth unfix my hair and make my seated heart knock ge
Who are the best candidates for members of SKILLS?
Sound is a _____ wave. mechanical electromagnetic transverse potential energy
What is the measure of AED
which had the most influence on the movement of people goods and ideas between East and West during the time of the Roman Empirelet's make A) exploratory sea e