jdogaming03
jdogaming03 jdogaming03
  • 06-12-2019
  • Mathematics
contestada

The cost of milk is $1.45 per gallon. Find the cost of 4 gallons.

A. $4.35
B. $0.36
C. $5.45
D. $5.80

Respuesta :

chris21348 chris21348
  • 06-12-2019

Answer:

The answer is D $5.80

Step-by-step explanation:

Just add them hope i help!! <3

Answer Link

Otras preguntas

Gerald saved several dollars on his weekly food costs by avoiding fast food restaurants and eating meatless dinners that he prepared at home at least twice a we
Explain one interaction between cognition and physiology in terms of behavior?
What is your first priority (after scene safety) if you arrive on a scene where you suspect child abuse?
What are the two unchecked exceptions that are used when there is a possibility of running out of resources on a local machine? a) OutOfMemoryError and StackOve
Spencer High School is well known for acting protectively toward its students. We find that this year we need to take even greater protective measures in order
The purposes of using an alkaline solution in permanent waving include all of the following EXCEPT? 1) Softening the hair 2) Breaking the disulfide bonds 3) Ref
How often should a mother's bp be checked in labor?
Find the correlation co-efficient and the equation of the regression lines for the following value of x and y:x y 1 2 2 53 34 85 7
Quantum Random Walks (5 parts). Consider the following classical random walk: A walker sits on an integer line starting at position 0. At each time step, the wa
What is a set amount of money paid by the patient until the insurance pays for health coverage?