maddjq2014
maddjq2014
06-12-2019
Mathematics
contestada
It's unit rate. 80$ for 5 Liters
Respuesta :
angedchedommachegah
angedchedommachegah
08-12-2019
Answer:
16 dollars/ litter
Step-by-step explanation:
80/5=16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
a person who is good at caring for others might enjoy a career as a
A quadrilateral has vertices (2, 0), (0, –2), (–2, 4), and (–4, 2). Which special quadrilateral is formed by connecting the midpoints of the sides? a. kite b
What is the most polar? C-N C-O C-C C-Cl C-F
All economic questions and problems arise from ____. A. opportunity costs. B. trade-offs. C. scarcity. D. none of the above
Which statement can be combined with its converse to form a true biconditional? A. If an angle is a straight angle, then its sides are opposite rays. B. If th
The three stages of cellular respiration are glycolysis, Krebs cycle, and the electron transport chain. When do cells exhibit all these stages?
What regulates the timing of the cell cycle in eukaryotic cells?
You are trapped in a room with two doors. One leads to certain death and the other leads to freedom. You don't know which is which. There are two robots guardi
What is the tendency to report on events from a liberal point of view an example of? objectivity bias media concentration stereotyping
Rounded to the nearest hundredth, what is the positive solution to the quadratic equation 0 = 2x2 + 3x – 8?