madapegggggb
madapegggggb madapegggggb
  • 10-06-2016
  • Mathematics
contestada

Ryan bought a pack of gum for $0.89, a soda for $1.39, and a donut for $0.75 from the convenience store. How much was his total?

A : $3.03
B : $2.03
C : $2.83
D : $1.83

Respuesta :

metchelle
metchelle metchelle
  • 10-06-2016
Answer would be: A. $ 3.03
Answer Link

Otras preguntas

how does earths orbit and rotation influence the length of the year and the change from day to night ?
a tennis ball travels at speed of 120 miles per hour.convert this rate to feet per second
Identify what SI unit replaces the pound.What does this measure?
What is the ratio 0.6 : 2.4 written in simplest form?
527,519 in expanded form using exponents
You want to make a scale drawing of New York City's Empire State Building using the scale 1 in. = 250 ft. If the building is 1250 ft. tall, how tall should you
true or false In the world war 2 the us fought with Hitler to defeat England
If a 1000. ml of linseed oil has a mass of 929 g, what is the density of the oil
bruce is playing with a set of base-ten blocks. he has 65 ten-blocks and 7 one-blocks. what is the value of his blocks
What's a number that has exactly three factors???