nadiamackan12 nadiamackan12
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one jar of sun-dried
tomatoes for $4, then how many can you
buy with $8?​

Respuesta :

warlocksign warlocksign
  • 13-11-2019

Answer:

2 Jars of sun dried tomatoes

Step-by-step explanation: Well if you can buy one jar of sun dried tomatoes for $4 that means that if you have $8 you can buy 2

Answer Link

Otras preguntas

Which number is equivalent to 16? A.256 B226. C.32 D.18 What value of x makes the equation below true? 7x-1=9 A.2/7 B.8/7 C.10/7 D.16/7
How do u Solve 2x2 + 2x2 + 2 - 2x2 =
what do we mean when we say Q=ne please explain breifly ?
How do u Solve 2x2 + 2x2 + 2 - 2x2 =
Consider the $50,000 excess cash.Assume that Gary invests the funds in a one year CD a.What is the CD s value at maturity( future calue)if it pays 10 percent(an
what is water harvesting
what is the inverse of y=4x-2
Write an equation in slope-intercept form for the line: through (-6,3); horizontal
Why the mechanical wave need a medium to propagate?
Name the organelle of plant cells in which photosynthesis occurs