aghghh5112 aghghh5112
  • 13-11-2019
  • Mathematics
contestada

All-purpose flour costs $0.53/lb.

How much would 4.5 lb of flour cost?

A) $1.09

B) $1.50

C) $2.38

D) $2.39

Respuesta :

ilovezaynlolozgsj1
ilovezaynlolozgsj1 ilovezaynlolozgsj1
  • 13-11-2019
C) $2.39

.53 x 4.5 = 2.385
Answer Link

Otras preguntas

VO2max is related to which one of the following choices? A. The efficiency of the body to take in oxygen and eliminate carbon dioxide B. The ability of t
In the steps of the scientific method, what is the process where a scientist writes down tentative explanations or statements about what he/she expects might ha
Povestire Sobieski si romanii doar prima pagina
32 divided by 8 equals what
there are 16 boys and 24 girls in chorus whats the percent of the total number of students in chorus are boys?
how many atoms in 4.98 moles Al
The graph of a polynomial is shown below Which of the following identifies the ordered-pair coordinates of the extreme value?
Which statements about the box plot are correct? Check all that apply.
Mia wants to deposit $3,886 into savings accounts at three different banks: Bank of the US, 7/4 Bank, and Catch Bank. She will deposit three times as much in
What does the use of words such as justice and tranquility in the preamble show A. Jargon B. Metaphor C. Diction D. Slang