LingHuang2022 LingHuang2022
  • 10-11-2019
  • Mathematics
contestada

Apples are on sale for $1.20 a pound.Logan bought 3/4 of a pound.How much money did he spent on apples?

Respuesta :

victoria6172
victoria6172 victoria6172
  • 10-11-2019

Answer:

.90

Step-by-step explanation:

..................

Answer Link

Otras preguntas

Number 36 please asap !
In Texas v. Johnson, the Supreme Court ruled that the expression of ideas could not be prohibited unless the act of expression involved a physical act instead o
5) Which sentence contains a phrase that requires a hyphen? A) We yelled during the entire soccer game. B) The weather was unseasonably warm on Saturday.
How do plant like protist get their food and eat?
A reactivity hazard is one that can occur from mixing chemicals or exposing chemicals to the air. True or False.
Justin decided to try an alternative approach, one that wouldn't remind him of all the ways he had failed Why does Justin feel he needs to avoid reminders of ho
How did organisms adapt/survive the 2004 Asian tsunami?
Which of the following is an example of kinetic energy?
You have some cash. You can either invest in a short-term bond that pays 4% or payoff some credit card debt at 9%. Which should you do?
Davida draws a shape with 5 sides. two sides are each 5 inches long. two other sides are each 4 inches long. the perimeter of the shape is 27 inches. what is th