dakotarobison123
dakotarobison123 dakotarobison123
  • 08-11-2019
  • Mathematics
contestada

Your cost c to buy w pounds of walnuts at $6/lb is represented by c=6w

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-11-2019

Answer:

y=6x

Step-by-step explanation:

PLease put brainliest... i need brainliest cuz im new and i want a brainliest answer please!

Answer Link

Otras preguntas

Sorry if you can’t read it but u wasn’t paying attention in online class and I missed this out and soz if it’s blurry! 95 point in return
Pls Help Me!!! DUE TODAY!!!!
An astronaut whose mass is 80. kg and is initially at rest carries an empty oxygen tank with a mass of 10. kg. He throws the tank away from himself with a speed
what is imperialism and why do we have it?
Find the x - intercept of the graph of the equation 1) x + y = 9 2) 3x + y = 15 3) 2x + 3y = 12 4) x - y = 4 5) 4y - x = 18 6) 3y - 7x = 35 7) x - y = -1 8) 2
Efficiently managing the purchasing cycle is important because A. once established, it will require few changes. B. the needs of most businesses stay constant
Shalinda’s meal cost $15 before tax. There is 6% sales tax on her bill. She then wants to leave a 15% tip. What will her total bill be, including sales tax and
If she spends her entire budget, Ya Binta can afford 74 peaches and 9 pineapples. She can also just afford 14 peaches and 21 pineapples. The price of peaches is
help! please i’ll give free thanks and mark brianlist! :(
before factories developed machinery was powered by?