koalabella40 koalabella40
  • 07-11-2019
  • Mathematics
contestada

a gallon of milk cost $3.29 which rate is proportional to it 3 gal for $6.57| 5 gal for 16.55| 9 gal for 29.6| 12 gal for 40.68?

Respuesta :

kendragon2006
kendragon2006 kendragon2006
  • 07-11-2019

Answer: 9 gallons for 29.6

Answer Link

Otras preguntas

A laboratory assistant who is trying to view the electronic record of a client's personal history gets an error message, "You are not authorized to view this in
EA14. LO 4.7A company’s individual job sheets show these costs: Overhead is applied at 1.25 times the direct labor cost. Use the data on the cost sheets to p
7 rows of students formation, 56 students, how many in each row
Is this linear or nonlinear 0,-10 1,-7 2,-4 3,-1
Can bacteria carry out photosynthesis? Yes or no
Choose the correct chronological order of the time periods. 1. height of the Roman Empire V 2. fall of the Roman Empire
The number of phone calls cominginto a switchboard in the next five minutes will either be 0, 1, or2. The probabilities are the same for each of these (1/3). If
8. What did the magi invent? ReadWorks.org - 2019 ReadWorks, Inc. All rights reserved
What role does memory play in learning and once you learnsomething, is it always learned?
What does the red flower symbolize in "Mowgli's Brothers"?