bayleigordondreambig
bayleigordondreambig bayleigordondreambig
  • 07-11-2019
  • Mathematics
contestada

A package of 4 yoyos cost $3.60. What Is thg e unit rate of the yoyo please help me

Respuesta :

Cnhopper12 Cnhopper12
  • 07-11-2019
It is 9 cents. 3.6 divided by 4 equals .9.
Answer Link
wmalachi82 wmalachi82
  • 16-05-2020

Answer:

Select the correct image.

Lidia sets an empty metal pot on a hot stove burner. Which diagram best shows how heat from the burner will flow through the metal of the pot?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A student has some $1 and $5 bills in his wallet he has a total cost of 15 bills that are worth $39 how many of each type of bill does he have
Mr anderson wrote (7 x 9) x 10 to the third power. what is the value of the expression
how much time would it take for an airplane to reach its destination if it traveled at an average speed of 790 kilometers/hours for a distance of 4700 kilometer
Round 845,001 to the nearest
what is greater .5 or .5%
A factory produces 2354 hammers every hour. Which expression can be used to find how many hammers the factory produces in 3 hours
What is 5/8 - 64 ??????? Thank you
A student has some $1 and $5 bills in his wallet he has a total cost of 15 bills that are worth $39 how many of each type of bill does he have
Which is the best example of water regulating an organism’s body temperature?
What is the definition for “cadence”? a disgusting person wandering around a large area the rhythmic flow of sound or music quickly filling up a container