04paurodriguez 04paurodriguez
  • 06-11-2019
  • Mathematics
contestada

a 8-yard roll of brown paper costs $1.68. What is the unit price

Respuesta :

evanpappas0401
evanpappas0401 evanpappas0401
  • 06-11-2019
1.68 dived by 8. Answer is .21
Answer Link
vrushilkachhia vrushilkachhia
  • 06-11-2019

Answer:

O.21

Step-by-step explanation:

You take the total cost of 1.68 for 8 yards of brown paper and divide that by 8 to get unit price

Answer Link

Otras preguntas

The cost of 3 scarves is $26.25. What is the unit price
Which word in this sentence is an adverb? We're going to the store today.
Which step of the scientific method method relies more heavily on newly collected data than in creativity and innovation?
a store owner is arranging clothing on racks. She has 30 sweaters, 45 shirts and 15 pairs of jeans. She wants to put the same number of items on each rack, wi
The parent volunteers made 120 snow cones in 5 hours. The student council made 100 snow cones in 4 hours. Who made more snow cones per hour? Answer with support
Expand 4(5-2x) with working out
A gallon of water weighs 8.354 pounds Simon uses 11.81 gallons of water while taking a shower about how many pounds of water did Simon use?
what number is 25% of 35% of 400
When all parts of a circuit are composed of conducting materials, the circuit is said to be A. parallel. B. closed. C. open. D. shorted.
Which decimal is larger 2.6 or 2.60