Stephiethewolfie
Stephiethewolfie
06-11-2019
Mathematics
contestada
what is the product of 3 and 4
Respuesta :
dontay1234
dontay1234
06-11-2019
Answer:
pretty sure that's 12.
Answer Link
ellathedinowizard
ellathedinowizard
06-11-2019
Answer:
The product means multiplication soo...
3×4= 12
3+3+3+3=12
4+4+4=12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
f) “Although the people of various religions live here, there is religious tolerance in Nepal”. Justify the statement.
What are the main problems created by lack of transportation system? Discuss with your friends and present the conclusion in the class.
WHAT IS A COMPUTER??
what did europeans discover would happen if they planted potatoes instead of grain?
A 2-pound bag of potatoes costs $0.96. What is the price per ounce?
Please help thank you (20 points)
how has our society been developing? write any 'six' points
if g(x) is x-3 then what is g(3x)
express the following ratio as fraction and reduce them to their simplest form 200 meters : 1.4 kilometre
The first thing a student should do when developing an action plan is __________. A. organize a list of action items B. prioritize essential actions C. write a