25DarenMorrow 25DarenMorrow
  • 06-11-2019
  • Mathematics
contestada

jasmine is making a quilt she bought 4 1/3 yards of fabric her total cost was 26$ what was the cost per yar

Respuesta :

theclassrat
theclassrat theclassrat
  • 06-11-2019

does it mean that she bought 4 of the 1/3 pieces or 5/3 yards (as in four and one third)?

Answer Link

Otras preguntas

Mrs. Ramiriz is making pies to sell at the local farmer’s market. It costs her $5 to make each pie, plus a one-time cost of $30 for baking supplies. She plans t
Pioneer species are found in area's A) undergoing primary succession B) undergoing secondary succession C) of climax communities (will upvote!) :*
What is the solution to the system of equations? Use the linear combination method. 3x – y = 4 2x + y = 6
Which of the following places is the capital of Guyana? Albion Linden New Amsterdam Georgetown
Neoclassical writers focus primarily on a. the pragmatics of contemporary life. b. emulating the styles of the ancient greeks. c. reintroducing latin as the
A federal grant designed for a specific purpose defined by federal law is called
the are of a square is 36w^2 +60w + 25. what the side length of the square?
Which would be the ending of a term indicating the surgical removal of a body part? A. -ECTOMY B. -OSIS C. -CISION D. -ITIS
Complete each sentence with the correct form of the verb in parentheses. 1. La clase de matemáticas (terminar) a las cuatro. 2. ¿Te gusta (estudiar) psicologí
The thickest and longest nerve in the body is the __________. pudendal nerve femoral nerve obturator nerve sciatic nerve