25DarenMorrow 25DarenMorrow
  • 06-11-2019
  • Mathematics
contestada

jasmine is making a quilt she bought 4 1/3 yards of fabric her total cost was 26$ what was the cost per yard

Respuesta :

katiecheetham1
katiecheetham1 katiecheetham1
  • 10-11-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

26/4.333333=6

Answer Link

Otras preguntas

I´m gonna fail Help PLease and thank you
tools used in the late stone age
describe the wayside which gregors relationship with his family members change or stays the same ​
¿Qué fecha es el viernes si hoy es martes, el 29 de diciembre? es el 31 de diciembre
How is 0.034 read it word form
Does Mrs van forensics health history contain any information regarding a condition that could lead to periodontal complications
What is the product? (-6a^3b+ 2ab^2)(5a^2- 2ab^2-b) A. -30a + 12ab2 +6ab+ 10a2b2-4ab" - 2ab2 B. -30a5b+ 12ab + 16ab2-4a²b4-2ab3 C. 30a5b-12ab +4ab2-4a2b4-2ab
The basic wage earned by a truck driver for a 40 hour week is $560.00. (a) calculate his hourly rate (b) for the overtime work , the driver is paid one and a ha
Read the following selection from the section "The North Atlantic Deep Water. As the warm surface water of the Mediterranean evaporates, the water grows saltier
On a number line, point D is at -3, and point E is at 6. The point F lies on . The ratio of to is 2 : 3. Where does point F lie on the number line?