keke4396 keke4396
  • 09-10-2019
  • Mathematics
contestada

govo
Raisins cost 87¢ for 3 boxes. What is
the unit cost, or price per box?

Respuesta :

maybeemmamay
maybeemmamay maybeemmamay
  • 09-10-2019

Answer:

$ .29 per box is the answer.

Step-by-step explanation:

What you are going to do is divide.

.87/3 = .29

$ .29 per box is the answer.

Answer Link

Otras preguntas

what is the full form of lgbtqdukqpqynztcome​
Which of the following is a like radical to 3 radical 7x
2 How much would you need to invest in a money market account if you would like to have $20,000 in the account at the end of 10 years? The account provides an A
x = the amount of time passed in seconds, which function could represent horse #4's total distance traveled (y) at a speed of 1.54 inches per second? Responses
Find the solution to this system:
How many solutions does each system have? System I: 4x+3y=-1 12x+9x=21 System II: 5x+2y=-7 15x+6y=21
GUYSSSSSSSSSSSSSSSSS COMEEEEEEE​
One side of a rectangle is 20cm longer than another side. If you double the length of the shorter side and triple the length of the longer side, then the perime
true or false : When speakers focus on themselves, they become less sensitive to things that might be wrong with their performance
Aiden measured a line to be 4.1 inches long. If the actual length of the line is 5.3 inches, then what was the percent error of the measurement, to the nearest