supatrucka222 supatrucka222
  • 07-10-2019
  • Mathematics
contestada

How much woukd it cost to buy 3.1 pounds of oranges if they cost 3 dollars a pound?

Respuesta :

caydynce23
caydynce23 caydynce23
  • 07-10-2019
Answer : $9.3 because 3.1 x 3=9.3 hope this helped:)
Answer Link

Otras preguntas

Room invasions are a significant security issue for hotels located in conus. true or false.
4x - 3 =17 find x show work
________ is a document that established naval bases in cuba. a. hay-bunau-varilla treaty b. roosevelt corollary c. platt amendment d. treaty of paris
2x + 2y = 38 Y = x + 3
Which is a FALSE statement? A. There are generally between three to five election officers at each polling place. B. A primary is an early election in which del
a geometry student wants to draw a rectangle inscribed in the ellipse
What annual interest rate would cause $100 to grow to $125.97 in 3 years?
During the Constitutional Convention, small states such as New Jersey argued that a state’s congressional representation should be based on its geographic size.
A kite is inscribed in a square with a side length of 9 units.What is the area of the kite?27.5 square units36.0 square units40.5 square units45.0 square units
Santa claus wants to arrive in new york on the 24th of december at 9am sharp. at what time does he need to leave his home town in finland with his sleigh if he