meganmaria2003 meganmaria2003
  • 07-10-2019
  • Mathematics
contestada

Susan is buying cupcakes for her class. Each cupcake cost 2.99 there are 30 people in her class what is the total cost of the cupcake?

60.99

89.70

89.99

Respuesta :

thyracoxoqxa92
thyracoxoqxa92 thyracoxoqxa92
  • 07-10-2019

Your answer is: 89.7

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

If m ZABC = 130° and mZDBC = 30°. then mZABD = [ ? ]°
what is the main functions of dentistry​
Which of the following molecules does not have a permanent dipole? A CF4 B CHF3 C CH2F2 D CH3F Explain please ❤️
Which of the following professionals would be most likely to raise commercial nut-bearing trees? greenskeeper orchardist florist landscaper Helppp
Damaris will be working at the local pool over his ten-week summer break. His net pay will be $167.30 each week. He hopes to have enough money to purchase a new
Morgan Stanley's wealth management unit offers to invest profits of $750,000 made by an artist on a world tour at 7% compounded semi-annually, locking the money
Do you know about gehendra shumsher if you know him i think you about his invention birgun can you please describe me about birgun short paragraph.​
provisions for 630 men to last for 25 days. How many men must be transferred to another camp so that the food lasts for 30 days?​
A set of beliefs about the way things should be that are used to justify public policy is best defined as which of the following? A. Terrorism B. Mandate C.
Which of the following is NOT a strategy to help identify the central idea? A. Read the first and last sentence of each paragraph. B. Look at the pictures and g