taylor3885
taylor3885 taylor3885
  • 06-10-2019
  • Mathematics
contestada

23 and 24 I need help please

23 and 24 I need help please class=

Respuesta :

LoveU3000 LoveU3000
  • 06-10-2019

Answer:

They should purchase the snack with the purple box. This is the answer for 23, i don't know what 24 is sorry.

Step-by-step explanation:

24÷3=8

8×5=40

so the first snacks would cost them $40.

then:

24÷4=6

6×6=36

so the second snacks would cost them $36

Answer Link

Otras preguntas

solve the system of equations by adding. check your answer.​
Help please due at 6.
What is the translation? 1 2 Or 3
Bianca filled 2 same-sized jars with flavored popcorn as a gift. She wants to glue a piece of ribbon around the edge of each lid. The radius of each jar lid is
Whats 7+9+9+2 anyone wanna talk or rp Math question
3 foundations of Gratitude 1.) Recognize 2.) Remember 3.) Reciprocate Explain each one of them connected with gratitude needd helpp
Josiah spent 2.5 times as much as Angelina on their shopping trip. If Angelina spent ​$20.50​, how much did Josiah ​spend
how to solve this 3x³+x-11x+1​
Will give brainlst !!!
How can we repay our parents for how they care about us?​