kcgraves1 kcgraves1
  • 07-06-2019
  • Mathematics
contestada

9 batteries cost 18 dollars what's the rate and unit rate

Respuesta :

dee3840
dee3840 dee3840
  • 07-06-2019
Answer to your question is 2
Answer Link

Otras preguntas

In a certain math class, it is known that 18 students LOVE math review, and 5 students dislike math review. The teacher randomly selects three students from the
Fiona starts at the beginning of a hiking trail and walks 4/5 mile. She counts the mileage markers that are placed every 1/10 mile along the trail. How many mar
What is the struggle between the antagonist and protagonist called? plot characters conflict theme setting diction
how do topographic maps represent elevation and relief
Achievements of the Harappan civilization included all of the following except _____ .
True or false one way to divide a fraction by another fraction is to multiply the dividend and the multiplicative inverse of the divisor
What conclusion did deists draw from the rational, mechanistic workings of the universe?
Name 2 ways living things use proteins
The experiences portrayed in narrative texts often help us understand the _______ of the novel. a. Theme b. Plot c. Structural development d. Narrative techniqu
10.6 in simplest form