jeremiahughey1 jeremiahughey1
  • 09-05-2019
  • Mathematics
contestada

If 4 ounces of cheese cost $1.85, then how much will a pound cost?

Respuesta :

elizabellaK12
elizabellaK12 elizabellaK12
  • 09-05-2019

Answer:

$7.40

Step-by-step explanation:

Answer Link
StephCurryFann StephCurryFann
  • 09-05-2019

https://sciencing.com/calculate-cost-per-pound-7595889.html

use this

Answer Link

Otras preguntas

The Neo-Confucian philosopher Zhu Xi was responsible for which phase of the revival of Confucianism?​
given H(x)=4(x+3), which of the following is the value of H(-2)?
What is the solution for 3x =9
Jacob makes a scale drawing for a crate with a scale factor of 1:20 the dimitions of his scale drawing is 3 in long and 2 in wide the bulder creates a scale dra
6(n-3)-2n=10 solve n
List the three parts of Henry Clay’s American system
8(3x-2)=2(8)+16 explanation how the order of operations is used. How the equation is kept balanced.
Help please its due soon
How did Washington feel about the press
Please help me answer this.