Seudónimo Seudónimo
  • 08-05-2019
  • Mathematics
contestada

A fork costs £8.95 . Jay buys seven forks . How much does he spend?​

Respuesta :

andrwisawesome0
andrwisawesome0 andrwisawesome0
  • 08-05-2019

Answer:

£62.65

Step-by-step explanation:

Multiply by seven

Answer Link
DarkExpertise01
DarkExpertise01 DarkExpertise01
  • 08-05-2019

Answer:

£62.65

Step-by-step explanation:

We must understand that one has the value of £8.95 further it ask you to find out the total cost of 7 forks which has to be the equation of £8.95 multiply by 7 and resulting to £62.65

Hope this helps and enlightens your day. Enjoy...

Answer Link

Otras preguntas

What form of energy is stored in food? Light energy Kinetic energy Chemical energy Mechanical energy
The amount of force required to deform a spring is _____. directly proportional to the length that th
Which statements are correct interpretations of this graph? Select each correct answer. A.3 pages are edited every 5 min B. 12/3 of a page is edited per minu
Find the value of the following expression: (38 ⋅ 2−5 ⋅ 90)−2 ⋅ 2 to the power of negative 2 over 3 to the power of 3, whole to the power of 4 ⋅ 328 (5 points)
why did a new class of wealthy romans emerge after the conquest
Assuming atoms are shaped like spheres what subatomic particles would be found in the center?
Practicing what can prevent boredom and overuse injuries.
what is sinking cold air and rising warm air?
what refers to the duration for which any food remains safe for consumption.
A triangle with side lengths 22.5, 27.1, and x what are possible numbers for x