Saebeee
Saebeee Saebeee
  • 07-05-2019
  • Mathematics
contestada

A bag of pecans costs $3.84. If
each bag contains 40 pecans,
how much would one pecan cost?
​

Respuesta :

josephmbrach josephmbrach
  • 07-05-2019

Answer:

10.4 cents

Step-by-step explanation:

40 pecans/$3.84 gives you pecans per dollar

Answer Link

Otras preguntas

need help fast How can humans decrease the rate of endangered or extinct species? Introduce new predators to an environment. Minimize habitat destruction. this
what was the most important effect of the u.s. participation in the korean war
5. What was the purpose of the Kerner Commission?
Solve the system. y = 2 - 6x 1 2 y - x = 1 A) (0, 2) B) (2, 0) C) (0, 0) D) (0, -2)
ew research on the treatment of communicable diseases is important because bacteria and viruses can become resistant to treatments. Please select the best an
What is the measure of angle y in this figure? Enter your answer in the box. y = °
What was prison like during the big house era?
Rachel owns two parakeets. One fourth of all her birds are parakeets. How many birds does Rachel own?
HELP PLEASE WITH 1 QUESTION. Use the activity series of metals to determine the reactivity order of the following metals: Mg, Zn, Fe, Cu, Li, K, and Au.
List and explain factors that lead to poor relationships and increase the risk of child abuse.