unique50
unique50 unique50
  • 15-03-2019
  • Mathematics
contestada

You are able to buy 1/3 lb. of beef for $0.75. How much would it cost for 3 ibs.?

Respuesta :

yaretzi16 yaretzi16
  • 15-03-2019

i think its $6.75 for 3lbs

Answer Link

Otras preguntas

What is the measure of ZWX?
On a unit circle, the terminal point of 0 is (sqrt3/2,1/2) What is 0?
amoeba sisters: nature of science
What is the exact value of cos 3pi/4
conocí a esta persona y la persona me está ignorando ¿Qué tengo que hacer?
If the pH is 9 what is the concentration of hydroxide ion [OH]? (hint: find the pOH first)
Read the passage. The Harsh Tundra Most plants require a steady, balanced amount of water, sunlight, and warmth to live. On the harsh, icy tundra, however, plan
Can someone please tell me what the equation would be and how I would show it
PLs, help me with this biology question
I'm having trouble grasping this one