fifi10
fifi10
15-04-2016
Mathematics
contestada
$3 dollars more than 4 times the cost of a pretzel
Respuesta :
lexieprescott12
lexieprescott12
15-04-2016
4 times 3
well if you have the cost of a pretzel then multiply that by 4 then add 3
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
How can you help to prevent muscle mass loss as you age? a. maintain a regular exercise program. b. cut back on the amount of calories you eat during the day.
The blank form of city government merges executive and legislative function in a single group of officials
Who was the 35th president of the united states
A dolphin is trying to jump through a hoop that is fixed at a height of 3.5 m above the surface of her pool. The dolphin leaves the water at an angle of inclina
The equation of a circle is (x-3)^2+(y+8)^2=36. Relative to the standard equation of a circle (x^2+y^2=r^2), how has this circle been shifted? What is the radiu
Amenah bought 4 sweaters that each cost the same amount and 1 skirt that cost $20. the items she bought cost a total of $160 before tax as added. what was the c
Choose Two of the regions in Africa and compare how the location, climate, and physical characteristics affect people’s lives with regard to where they live, th
Which sentence uses a verb that agrees with its compound subject? A. Either Emily or Thomas are going to the movies with my family. B. Copper or platinum are
if 30 is increased by 60%, what is the new amount?
The Sun hits a 30 foot flagpole at a 60° angle and casts an unobstructed 52 foot shadow. If a building is built 32 feet away, what height will the shadow strik