hmontalvo22 hmontalvo22
  • 08-02-2019
  • Mathematics
contestada

Please help on part B i already did part A

Please help on part B i already did part A class=

Respuesta :

hroscoe
hroscoe hroscoe
  • 08-02-2019
I had to do part a to get part b-scroll through photo to see if we came up with the same area for the deck. For b, you would just multiply the area times the cost per square ft
Ver imagen hroscoe
Answer Link

Otras preguntas

Mark each statement if it correctly describes Ramses II. A. He was a military leader and peacemaker. B. He was a New Kingdom pharaoh. C. He built great and
A two pound box of spaghetti costs $2.50. Philip says that the unit cost is 2/2.50 =$0.80 per pound. Explain his error
linda's container of cranberry juice holds 200 milliliters. Harry's container holds 7/8 as much juice. How many juice do two containers hold? please show work
do the 10 commandments exist in the baptist church
What do we call the process of cell division in bacteria?
the fine adjustment knob is used to focus an image only on what power(s)
awsner 9 divided by 81.9 , 7.4 divided by 103.6, .87 divided by .5307,and 5.5 divided by 3.25
explain how federalism makes government more democratic and more responsive to the people.
did mae c jemison die?
example when materials are prepared as fluids so they can be moved more easily