ameliawiggs3 ameliawiggs3
  • 06-02-2019
  • Mathematics
contestada

if dried pineapple is selling for .25 $ each ounce I spent a total of 2.65$ on pineapple how many ounces did i buy?

Respuesta :

leslyvargas230
leslyvargas230 leslyvargas230
  • 06-02-2019

Answer: 10.6 ounces


Step-by-step explanation:

you just have to divide 2.65/.25

Answer Link
Moo12345
Moo12345 Moo12345
  • 06-02-2019

Answer:

The answer  10.6 ounces

You would   divide 2.65/.25



Answer Link

Otras preguntas

Which quadrilateral with side lengths shown will have a perimeter of 20 meters? 6 m, 5 m, 4 m, 6 m 7 m, 4 m, 4 m, 6 m 3 m, 7 m, 3 m, 7 m 6 m, 3 m, 5 m, 5 m
[tex]10{ - 1}^{2} { - 2}^{ - 2} [/tex]
Let ​ f(x)=x^2+10x+37 ​ the minimum value is -5,12 what is the vertex form?
What is the desert tech project?
Am I correct? What was the result of the Korean War? China took over communist North Korea, and the United Nations took over democratic South Korea. A cease-fi
Please help me !!!! im sooo stressed out !! i need the correct answer !! it is important to ensure all of you goals are ________ so that you are not working aga
please tell me some streamlined objects
What is the 100 percent effective way to prevent the spread of sexually transmitted diseases?
What does it mean for a solution to be supersaturated?
Why are penguins are considered carnivores?