bonnieedens64 bonnieedens64
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

A 16-fl oz bottle of juice costs 2.00. What is the unit costs?

Respuesta :

LupoDelTuono
LupoDelTuono LupoDelTuono
  • 15-01-2019
B would be the correct answer
Answer Link

Otras preguntas

Anyone want to rp? Here's my question: how many books can the average reader read in a month? If u want to rp make ur character using ur brain My character: Nam
How do archaeologists know that pyramid builders used slabbing saws? A. They found saw marks on rocks used to build pyramids. B. They found evidence inside of K
Rigid bar ABC is supported by three symmetrically-positioned vertical rods, which are initially unstrained. After load P is applied, the normal strain in rods (
A point inside the production possibilities curve is: A) attainable and the economy is efficient. B) attainable, but the economy is inefficient. C) unattainable
please answer asapSelect all the rules that apply to root changes in the past tense.Question 7 options:1. Stems of infinitives -er and -ar do NOT change.2. Stem
what are the standard units of displacement?
Which of the following is a form of kinetic energy? O A. Gravitational potential energy O B. Light energy O C. Elastic energy O D. Thermal energy
Pictured below is quadrilateral QRST. Which statement is NOT sufficient to prove that QRST is a rectangle?
(-3a^2 + 4a -5 +6a^3) + (-3a + 4 + 10a^2)
If a company is considering the purchase of a parcel of land that was originally acquired by the seller for $98,000 is currently offered for sale at $176,000, i