cpratt3828 cpratt3828
  • 09-01-2019
  • Mathematics
contestada

Which size is better in buying crackers: 12 oz for $2.59 16 oz for $2.19

Respuesta :

saphSG saphSG
  • 09-01-2019
it is the 16 oz pack
Answer Link

Otras preguntas

If an excise tax is imposed on a product consumer surplus and producer surplus for this good will most likely change in which of the following ways
In the week before and the week after a​ holiday, there were 10 comma 00010,000 total​ deaths, and 49964996 of them occurred in the week before the holiday. a.
When the Space Race began, the United States realized that A.the USSR could use rockets to carry nuclear weapons. B.the Soviets could get to the moon first. C.c
This World War II poster was designed to encourage Americans to avoid sharing information that could hurt the war effort. Analyze the types of appeal used in th
What is the author’s purpose in the above passage, and how does she achieve it through her organization and choice of details?
How will you prepare slide without drying quickly
When should I make a CoC clan.O. which town hall I mean.??
Why is AIDS promoted as more of a health care disaster than malaria?AIDS kills more people than malariaAIDS is a political disease that gets better funding than
Jenna bought 7 pounds of apples for $8.75. What is the unit price per pound of apples
Which of the following is true? (6, 6) lies on y-axis