SavannahLabrant SavannahLabrant
  • 08-01-2019
  • Mathematics
contestada

donuts cost $9.20 per pound how much would 2 and one fourth pounds cost!

Respuesta :

zcathy
zcathy zcathy
  • 08-01-2019

Answer:

$20.70

Step-by-step explanation:

$9.20 x 2 1/4 (lbs) = $20.70

Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER PLS GIVE ME A STEP BY STEP EXPLANATION!! Joyce had business cards made through
Georgia's General Assembly is ________ meaning it is made up of two houses.
The ocean is full of all kinds of amazing creatures. Some of the most mysterious ocean critters, however, are hardly ever seen. They live in the very deepest pa
Write the equation of the line in slope-intercept form. m=5/9 y-intercept (0,2) 2 The equation of the line in slope-intercept form is (Type an equation. Use int
Can someone plz tell me What is 98% of 85
Which of these graphs represents the inequality x > 5?
Food security refers to: Select one: a. the organizations who distribute food to individuals who need it. b. the efforts of a nation to protect its food resourc
PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST IF YOU KNOW THE ANSWER PLS GIVE ME A STEP BY STEP EXPLANATION!! At the Scott wedding, 12 guests sat o
Can someone help me please need the answer ASAP
How would the expression x3 +8 be rewritten using Sum of Cubes?