Alexakeke Alexakeke
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

Minaal charges $7 for 1/2 dozen of cupcakes what is the price per dozen

Respuesta :

SMCent
SMCent SMCent
  • 10-12-2018
Wouldn't it be $14? If a dozen is 12 and half of 12 is 6 and for 6 it cost $7 it would be 14 right?
Answer Link

Otras preguntas

-0.38 written as a fraction is
0.6 is greater than 0.5 or less please help
12 + 5x > 2 ( 8x - 6 ) - 7xx > what number?
in most ecosystems, what kind of organisms are producers
12 + 5x > 2 ( 8x - 6 ) - 7xx > what number?
240 is 60% of what number
in most ecosystems, what kind of organisms are producers
Why is mitosis a form of asexual reproduction?
12 + 5x > 2 ( 8x - 6 ) - 7xx > what number?
What is the equation for 4m-5=10m-2