Alexakeke Alexakeke
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

Kevin filled up his 14-gallon gas tank for $29.26. What was the price per gallon?

Respuesta :

donthave47donthave donthave47donthave
  • 10-12-2018

Answer:


Step-by-step explanation: You just divide 29.26 dollars by 14 and get the unit rate of ..

2.09

Answer Link

Otras preguntas

A body fossil is a part of (or in some cases the entire body of) a creature.
810 songs 130% increase
According to Bohr each orbit an electron could travel in had a certain amount of ________ associated with it. A. energy B. charge C. emission D. absorption
In Act II, scene 3 of Romeo and Juliet, what is Friar Laurence doing when Romeo goes to see him? A. Gathering herbs B. Listening to confession C. Reading his Bi
How many bacteria can fit into an animal cell
From net earnings of $740 per month, Ginger Elliott must spend $200 for her portion of the rent on an apartment she shares with two friends. What percent of her
Which of the following organism are prokaryotes a. plants b. animals c. bacteria d. fungi
Which aspect of Gregor’s story most likely reflects Franz Kafka’s life? his refusal to conform to society’s norms his antagonistic relationship with his father
Mr toshio lent out 11 rulers at the begining of the class, collected 4 rulers in the middle of the class, and gave out 7 at the end of class. he had 18 at the e
The Boston lawyer who unsuccessfully tried to have the writs of assistance removed was .