effypoosays8277 effypoosays8277
  • 10-12-2018
  • Mathematics
contestada

It costs 3.24 for a pack of 12 pens. Find the unit price in dollars per pen. Round your answer to the nearest cent

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 10-12-2018
The answer is $0.27 or 27cents
Answer Link

Otras preguntas

A cake recipe calls for 2 1/3 cups of flour. If Gloria is planning on making 6 cakes for a bake sale, how many cups of flour will she need?
A cup of water contains 8.37 x 10^24 molecules of water. How many moles of water are in the cup?
If the work done to move a toy car by a force of 20N is 60J how far did the car move?​
What groups made up the bourbon democrats
stream is in what stage of the water cycle
if Liz Marley acquired a rare stamp as a bequest when her father passed away does it have the same basis
1. How does the graph of g(x) = 2* + 1 compare to the graph of f(x)= 2* ? 2. How does the graph of j(x) = 2*- 1 compare to the graph of f(x) = 2* ? 3. Compare t
Express each number as a product of two numbers 1/5
why was the first train made by Richard Trevithick? Explanation
HELP MEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE