Uhabiba111
Uhabiba111 Uhabiba111
  • 08-12-2018
  • Mathematics
contestada

Plz help me answer A and B

Plz help me answer A and B class=

Respuesta :

TheBreeze
TheBreeze TheBreeze
  • 08-12-2018

For both questions, you essentially use the equation r = d/t

a. 34/7 = about 4.86 dollars per hour

b. 4/10 = 0.40 dollars per pound.

Answer Link

Otras preguntas

Everyone feels sad or blue, but if the feelings persist for longer than _______, you should see a professional
I suck at subtracting decimals. 78.9 - 55.779. Someone help me .
Was is an intial observation
how to express the 2 in 5,670,249,114
which are non-renewable energy sources? solar energy fossil fuels hydro-energy nuclear energy
what is a noun and a verb
Solve this equation a-4/5 = 12
Max bought two deli sandwich rolls measuring 18 inches and 30 inches. He wants them to be cut into equal sections that are as long as possible. Into what length
How far is Saturn from the sun
why did the first people come to america?