nana7424 nana7424
  • 06-12-2018
  • Mathematics
contestada

Three ounces of cinnamon cost $2.40. If there are16 ounces in pound how much does cinnamon

Respuesta :

Chyonechy
Chyonechy Chyonechy
  • 06-12-2018
$12.80



Explanation:


3=$2.40 3\2.40 =0.80 0.80 • 16 = $12.80
Answer Link

Otras preguntas

How could you use rounding to estimate 268+354?
Which part of the respiratory system is composed of a single layer of epithelial tissues surrounded by a network of capillaries? alveoli trachea bronchiole
An ion of iron has an 26 protons, 30 neutrons, and 23 electrons. what are its atomic number, atomic mass, and net charge?
What is the answer to this question
Paige read 1/5 of a book in 45 minutes. What fraction of the book will she have read in 1 hour?
Why is space weather a bigger concern now than it was in the past?
During the years of Mongol rule china entered into a trade agreement with what European city
Are cancer patients lonely?
The primary means of character development in "the last judgement "is?
the area of a rectangular decks is 680 square feet. the decks width is 17 feet. what is its perimeter ?