chocolatefoxy
chocolatefoxy chocolatefoxy
  • 06-12-2018
  • Mathematics
contestada

You were able to purchase 5 gallons of gas for $19.85. How many gallons did you buy if you spent $47.64?

Respuesta :

imbadatschool14
imbadatschool14 imbadatschool14
  • 06-12-2018
19.85/5 = $3.97 per gallon

$47.64/$3.97 = 12 gallons for $47.64
Answer Link

Otras preguntas

the product of 6 and 1 3/4 is it less than 6 equal to 6 or greater than 6
The largest social class in Egypt or ancient Rome was made up of
the product of 6 and 1 3/4 is it less than 6 equal to 6 or greater than 6
The largest social class in Egypt or ancient Rome was made up of
cos^2 2x−cos^2 6x=sin4x sin8x please help me prove it
A change of the DNA in an organism that results in a new trait is known as a?
The largest social class in Egypt or ancient Rome was made up of
When the positive even integer n is increased by 50% of itself !the result is between 10&20 . Find n
A continental rift is also called a?
Tybalt is portrayed as a villain in the play, and yet his death is not a positive event. Why is Tybalt’s death bad for Romeo and Juliet?