jcampbel98 jcampbel98
  • 08-11-2018
  • Mathematics
contestada

which is a better buy 4 grapefruits for 80 cents or 12 grapefruits for $1.80?

Respuesta :

Stitchespanda101
Stitchespanda101 Stitchespanda101
  • 08-11-2018
12 grapefruit for 1.80. so if you multiply. 80 cents by 3=2.40 for 12 but 1.80 us cheaper
Answer Link
zackmcnelly659
zackmcnelly659 zackmcnelly659
  • 13-03-2021

12 grapefruit for 1.80. so if you multiply. 80 cents by 3=2.40 for 12 but 1.80 us cheaper

Answer Link

Otras preguntas

The _____ environment includes the people and groups with whom an organization interacts.
What would happen if the concentrations of carbon dioxide and methane rose too high?
A bag of oranges weighs 3/5 pounds. How much do 1 3/5 bags weigh?
Find the measure of the missing angle.
1. If you had to pick just one would you call yourself a boy, man, girl, woman, gender non-binary child or gender non-binary adult? 2. If you identified yoursel
The massive amounts of water hurricanes push onshore form what is known as storm:.
What is the density of a substance with a mass of 20.0 g and a volume of 4.0 mL?
When homologous chromosomes fail to separate during meiosis, this is termed:.
Sophie's dorm room was hot since she did not have air conditioning. She decided to buy a new fan. What type of consumer behavior influence below does this scena
A small population of native red birds lived in a habitat that did not undergo changes for a long period of time. The birds were geographically isolated from ot