del51
del51
08-11-2018
Mathematics
contestada
What’s the unit rate for 1 eight packs of juice for $4
Respuesta :
gregmcginn
gregmcginn
08-11-2018
Answer:
$0.50
Step-by-step explanation:
$4 divided by 8 = $0.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
What is the next fraction in this sequence? 1/74, 1/37, 2/37, 4/37
Kathy and Jeff Miller have a combined income of $93,366. They have 1099 forms which report $1,200 in interest. They also have $4,922 income from rental property
when 5x+4y is subtracted from 5x-4y,the difference is?
Which of the following statements is true of glare control? a. indirect lighting is preferred to direct lighting because it produces less glare. b. special ca
Is getting an injection is not unusual in Spanish countries?
in a market economy, who or what determines who produces each good and how much is produced?
Chris withdraws $7.50 per week from his savings account. After 15 weeks, the balance in the account is $585. 1.Write an equation in point -slope form to model
a postion is either
A cylinder has a lateral area of 120π square metres. It has a height of 7 metres. Find the radius, round to the nearest tenth.
using the formula v=l×w×h , find the volume of a right rectangular prism when the length of the prism is 45cm , the width is 12cm, and the height is 10cm.