hmkeith
hmkeith hmkeith
  • 06-11-2018
  • Mathematics
contestada

a 16 fl oz bottle of juice costs $2.00. Whats the unit cost?


Need answer ASAPP

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 06-11-2018

$2/16 oz

=$.125 per oz


Answer Link

Otras preguntas

Which feature do you usually see when tectonic plates move apart.
Ms. Solorio's small business had a profit of $460 on Monday. Write an integer to represent this profit.
How do you write 1.7 as a mixed number?
What is nine tenths in standard form? I know it's simple but I forgot.
Three times the sum of 8 and 4
a substance with ph of 10 is called
5 times what times what equals 120
Why did Hooke call the structures he saw in the cork CELLULAE (small rooms)?
Explain how some substances cross the cell membrane by facilitated diffusion?
Why is freezing water extremely biological relevant?