mariyahb74 mariyahb74
  • 06-11-2018
  • Mathematics
contestada

a purchasing clerk has ordered 14 cases of oranges at 24.95 per case . the total cost will be

Respuesta :

cl24leeperc cl24leeperc
  • 06-11-2018

$349.30 because u multiply the cost of 1 case times 14 the # of cases

Answer Link

Otras preguntas

Math I’m giving brainlist and 20 points
Which of the following numbers would appear first if we were listing the numbers in descending order?
Which organ system is responsible for coordination and integration of bodily functions as well as detecting changes inside and outside the body
According to Aristotle, why was pure democracy a corrupt form of government?
Is this correct? Just say yes/ no and gain 13 points
Can any kind soul help me ASAP ​
If 5.0 g of copper cools from 35.0oC to 22.6 oC and loses 23.6 J of heat, what is the specific heat of copper? a. 0.038 J/(g. oC) b. 0.62 J/(g. oC) c. 0.076 J/(
Describe the major differences between the Gulf Coast Plains and the Piney Woods.
What is the value of the expression below after it has been simplified completely? (2)(3)-(6)(4) A. –24 B. –18 C. 18 D. 24
By treating savings as an ___ it guarantees that you will save the money instead of spending it