msroxcie
msroxcie msroxcie
  • 10-10-2018
  • Mathematics
contestada

Alicia bought 4 T-shirts for $23.00. Using the unit rate, how much would 6 T-shirts cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 10-10-2018

i think that you would just take 23/4=$5.75

so take 6 times 5.75 and you should get $34.5

Answer Link

Otras preguntas

Can all energy be recycled? 1 )yes, because energy cannot be destroyed 2) yes, because each energy conversion process is recycled energy 3) no, because the
Your family is moving to a new home. While lifting a box 1.5 m straight up to put it on a truck, you exert an upward force of 200 N. Calculate the amount of wor
The purpose of an experience is to compare results with an
If the scale is 2cm:8km and it shows the Park is 16 cm away how far is that in km?
which remains the same as the distance of an object from earth xhanges
What was one affect of the conflicts between native americans and white settlers?
(LC)The Nuremberg trials were held to punish which of these groups? Nazi leaders Japanese generals German soldiers concentration camp guards
Where do microwaves fall on the EM spectrum?
Read this passage, and highlight any participial phrases. The alarm clock, dented from too many tumbles off the nightstand, buzzed insistently. Akiko hit the sn
What option is found in the alignment tab of the format cells dialog box