orasio2287 orasio2287
  • 08-10-2018
  • Mathematics
contestada

Eight packages of strawberries cost $24. How many packages can you buy for $12

Respuesta :

CoupleFire CoupleFire
  • 08-10-2018
4 packages, because 24/12=2, 8/2=4 packages.
Answer Link

Otras preguntas

In the number 8444 what is the relationship betwee n the 4s? Think about the value of each 4 to help you find your answer
two airliners are 1600 miles apart and heading towards eachother at different altitudes. the first plane is traveling north at 620 miles per hour, while the sec
Please solve X^2-14X+48=0 (any method works as long as you show work)
In which of the following areas did Marquette and Joliet explore for France? Hudson River portions of the Mississippi River St. Lawrence River
Which of the following is true of the data set represented by the box plot? a. The data contains at least one outlier. b. The mean and median are most likely th
Hudson explored all the following except: New York Harbor Hudson Bay St. Lawrence River Arctic Ocean
PLEASE HELP I GIVE THANKS
4a - 5 + 2a + 9 =28
In which of the following areas did Marquette and Joliet explore for France? Hudson River portions of the Mississippi River St. Lawrence River
The admission fee at an amusement park is 1.5 dollars for children and 4 dollars for adults. On a certain day, 256 people entered the park, and the admission fe