Lillyiscool0411
Lillyiscool0411 Lillyiscool0411
  • 07-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help one this one please answer quickly

Need help one this one please answer quickly class=

Respuesta :

sierrasparklez
sierrasparklez sierrasparklez
  • 07-10-2018
13.88/1.98 = $7.01 per pound
38.99/5.46 = $7.14 per pound
The better one is the 1.98-pound bag.
Answer Link

Otras preguntas

Because humans cannot produce their own food and must eat, what type of organisms are they?
PLEASE HELP! How is the supply of clean, freshwater on earth renewed by the water cycle?
Need help help me please
Where does rna polymerase bind on the dna molecule
What is the best time for her to begin gathering data to do this calculation
I need to know the answer to number 4
And as usually you get brainiest answer if you did the test before and got 100% What does Don Quixote admire most about knights? A. Their selfless commitment b
What has been the impact of declining harvests and years of drought on african subsistence farmers?
Which equation is the inverse of 2(x – 2)2 = 8(7 + y)? D.y=+or-sqrt28+4x so the answer is D.
In the sentence below, find the verbal and tell what kind it is. she searched high and low for a pair of flattering pants. verbal _____. kind _____.