derpytacos81p445nn
derpytacos81p445nn derpytacos81p445nn
  • 07-09-2018
  • Mathematics
contestada

Jane bought 6.2 pounds of oranges that cose $1.25 per pound. What was her total cost?

Respuesta :

2018bbenzenhafe
2018bbenzenhafe 2018bbenzenhafe
  • 07-09-2018

6.2*1.25= 7.75

the total cost was $7.75

Answer Link
AaronWiseIsBae
AaronWiseIsBae AaronWiseIsBae
  • 07-09-2018

All we need to do is multiply $1.25 by 6.2

1.25 x 6.2 = 7.75

Therefore her total cost was $7.75

Hope this helps

-AaronWiseIsBae

Answer Link

Otras preguntas

Find the cosine and the tangent of 60 degrees
what is a secondary source
What type of plan is developed for students ages birth to 2 years who are experiencing a developmental delay or have a high probability of a developmental delay
A good hypothesis does all of the following except
W odpowiednich miejscach tabeli wpisz po 3czasowniki nazywajace czynnosci I stand przedstawionego na rysunku
Will mark as Brainliest. For the balanced equation shown below, how many moles of O2 will react with 0.3020 moles of CO2? 2C2 H5 OH + 6O2 → 4CO2 + 6H2O Question
Hello, can somebody please help me with this word problem? Thanks.
The night Lincoln was assassinated he and his wife went to fords theatre to watch ______.
in the following figure find a deg,2adeg and bdeg
Use 3.14 for and round your final answer